Káva Tonino Lamborghini Red 1kg zrno

Kód: KA8499
890 Kč 774 Kč bez DPH 890 Kč / 1 kg
Skladem

Espresso je tvořeno 80% Arabiky z Afriky a jižní i střední Ameriky, doplněno 20% Robusty. Tato směs způsobí, že káva je krémová, má jemnější a méně kyselou chuť, ovšem intenzivní tělo se sladkým čokoládovým nádechem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Espresso je tvořeno 80% Arabiky z Afriky a jižní i střední Ameriky, doplněno 20% Robusty. Tato směs způsobí, že káva je krémová, má jemnější a méně kyselou chuť, ovšem intenzivní tělo se sladkým čokoládovým nádechem.

Odkud káva pochází

Afrika: pravlastí kávovníku je Etiopie. Literatura uvádí, že slovo káva je odvozeno, od Etiopské provincie Kaffa, kde dodnes divoce rostou kávovníky a vyskytují se tam i zrna s vínovým aroma. Zrna mají plnou chuť, výrazné aroma a odborníci řadí Etiopskou kávu jako nejlepší na světě. Keňa je dalším významným producentem kávy zde sazenice přivezli v 19. století. Keňská káva je považována za nejkvalitnější kávu světa, převážně odrůda arabika. Angola se pro změnu pyšní nejkvalitnější robustou na světě.   

střední Amerika: káva se pěstuje po celé zemi, nejznámějším místem je ovšem Kostarika káva se zde pěstuje bez hnojiv, ručně se češe a přebírá. Místní specialitou při pěstování kávy je to, že na terasovitých plantážích pěstují tzv. smíšené kultury, což znamená, že káva roste dohromady např. s avokádem, či banány.

Jižní Amerika: Brazílie je jednou z nejdůležitějších pěstitelských oblastí, ekonomika zde stojí na exportu kávy a je nazývána „královnou“ kávového trhu. Brazilská káva je různorodá severní oblasti poskytují kávu s příchutí jódu (připomíná moře). Největším výrobcem kávových zrn je Kolumbie. Je zde rozdílné mikroklima, které umožňuje dozrávání plodů v různou dobu a tím i sbírání plodů po celý rok. Výhodou Kolumbie je, že se nemusí obávat mrazu, ten způsobuje úhyn kávovníku.

Arabica a Robusta

Arabica je křehký keř či strom, který je citlivý na parazity. Právě z tohoto důvodu se pěstuje ve vyšších polohách, především v hornatých oblastech v nadmořské výšce až do 2000 metrů. Časté je pěstování na sopečné půdě, kde se mráz vyskytuje jen zřídka a díky nižší vlhkosti se dá zabránit širokému výskytu škůdců. Arabica je vysoké kvality, obsahuje méně kofeinu a mimo to nám nabízí širokou paletu delikátních chutí i vůní. Zrna jsou o něco větší než u robusty a během pražení jsou citlivá na teplotu.

Robusta je keř či strom, který dosahuje výšky zhruba 15 m a pěstuje se v nadmořské výšce kolem 900 metrů. Je oproti arabice odolnější vůči nemocem, avšak citlivější na chlad. Kávová zrna jsou menší a horší kvality než u arabiky a zároveň obsahují třikrát více kofeinu než Arabica a také méně kyselin, což kávě dovoluje vytvářet bohatou pěnu. Robusta je typická zemitou, drsnější chutí, nepříliš výrazným aroma a tmavší barvou. Tento druh kávy je ideální do směsí a mezi nejvýznamnější pěstitele patří mimo Indonésii také Vietnam a Brazílie.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva, čaj, instantní nápoje
Hmotnost: 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.